Poprawiny

Poprawiny w Polnej Róży;)Poprawiny to troszkę zapomniana już dzisiaj tradycja która często jest swoistego rodzaju dopełnieniem wesela. Ich koszt szczególnie w naszej sali nie jest wysoki więc nie warto z nich rezygnować ponieważ mogą okazać się niezapomnianą imprezą i po weselu okazją do spokojnej rozmowy i chwili na odpoczynek.

Jak powinny wyglądać poprawiny??? W zależności od temperamentu gości.

Tradycyjne poprawiny: tradycyjnie poprawiny to raczej obiad niż impreza. Na ogół bez alkoholi z niewielką ilością jedzenia. Co na nich warto podać jakieś danie gorące oraz zupę która pozostała z wesela. Przystawki zimne to teoretycznie te które pozostały z wesela ale tak naprawdę powinno się raczej odłożyć do chłodni to co jest potrzebne następnego dnia żeby było świeże. Im świeże tym lepsze. Często podaje się żurek ponieważ jego właściwości lecznicze po nocy pełnej wrażeń są owiane legendą jednak tak naprawdę bulion nawet bez makaronu za to pikantny z ostrą żywą papryką zdziałał by cuda i przywrócił siły wielu osobom które tego potrzebują. Z przystawek zimnych raczej nic z majonezem, należało by również uciekać od śmietany i tego rodzaju przysmaków. Mięsa zwłaszcza pieczone jak najbardziej pasują jak ulał również pasztety. Można wręcz pokusić się o wybór pasztetów, na przykład pasztet drobiowy, drobiowo wieprzowy z ziołami takimi jak tymianek i żurawiną suszoną lub mrożoną do tego chrzan i żurawina w formie konfitury z boku jako dodatek. Co dalej na pewno jakaś jednak sałatka najlepiej dosłownie z sałatą masłową czyli taką tradycyjną ponieważ ona ma działanie zobojętniające kwasy żołądkowe. Na danie główne ciężko coś polecić ale można spróbować coś tradycyjnego jak kotlet z piersi kurczaka również grill jest jedną z ciekawych form na poprawinach. Co zaserwujemy na naszym grillu poprawi-nowo weselnym??? Na przykład schabik marynowany czy piersi kurczaka z miodem wszystko z kropelką jednak alkoholu.

Catering na poprawiny? Jedynie z nami catering Polna Róża to gwarancja udanej imprezy                                                                               Polecamy  http://www.catering-polnaroza.pl

Poprawiny w domu: Czy warto organizować poprawiny we własnym domu? Nie ponieważ to bardzo ciężki temat do zorganizowania ale jeżeli ktoś chce to dla chętnego nie ma rzeczy nie możliwych.

 

Dla czego organizacja tego rodzaju przedsięwzięcia we własnym domu będzie ciężka? Ponieważ my w lokalu mamy sprzęty potrzebne do przyrządzenia posiłku na dwieście osób a każdy w domowej kuchni ma sprzęty wystarczające na ogół do organizacji posiłku góra na dziesięć osób. Co za tym idzie trzeba bezie część sprzętu i zastawy pożyczyć. „ciężko w domu zmieścić w lodówce dania nawet an 30 osób, bo gdzie> W święta często przyjeżdża rodzina i jakoś to wygląda ale w święta jest zimno na dworze i można się wspomóc balkone4m czy parapetem a w lato takich możliwości nie będzie. Co dale??? Krzesła i stoły też prawdopodobnie będzie trzeba wypożyczyć bo kto ma w domu czterdzieści krzeseł? To wszystko koszty wynajem krzesła to około osiem złotych do tego stoły i8 transport. Należny pamiętać że transport w dwie strony. Co dalej? Podstawowa kwestia k6o ma gotować i kiedy. Domownicy będą przecież na weselu więc kiedy posiłki mają być gotowane? W piątek przed weselem czy w sobotę rano? Ugotować na trzydzieści osób rano po weselu więc w zasadzie bez snu a przyrządzenie dań zimnych w ogóle nie wchodzi w grę na to czasu nie będzie na pewno. Jak więc to ugryźć żeby było coś dla gości? Chyba jedyna konkretna propozycja to gotowce czyli produkty które można kupić w sklepie. Na pewno ciasta, ale one na ogół zostają z wesela. Również jedzenie z wesela częściowo można wykorzystać na przykład jakieś rzeczy w galarecie o lie nie leżały w cieple na sali. Rzeczy które na sali były podane na weselu goście spożywają na drugi dzień na własne ryzyko. Jedzenie sporządzane jest w piątek w nocy, częściowe w sobotę wystawiane jest w miarę możliwość jak najpóźniej ale i tak leży przecież w cieple ponieważ temperatura pokojowa to ciepło około dwunastu godzin.(catering Warszawa) Nie powinno się tego podać na drugi dzień zwłaszcza w domu. Czemu? Nie skorzystają Państwo z chłodni tylko będą przewozić to samochodami i trzymać znowu w cieple. Takie jedzenie może prowadzić do zatrucia i nikt kto ma trochę powagi nie poda go zaproszonym gościom na swoją odpowiedzialność. Al oczywiście wybór należy do Państwa wszak zapłacone.

 

Poprawiny jako małe wesele- To również się zdarza. Czasami małe poprawiny zaczynają żyć własnym życiem i stają się niezapomnianą imprezą trwającą do późnych godzin nocnych.(catering Legionowo)

Poprawiny to piękna impreza na której można odpocząć, wyluzować się porozmawiać z rodziną i przyjaciółmi a niekiedy nawet potańczyć i pobawić. Dobrym sprawdzonym pomysłem jest zapraszanie znajomych których nie było możliwości zaprosić na wesele. Takie osoby ożywiają imprezę i wnoszą sporo pozytywnej energii.

Zapraszamy do nas na wesela ale namawiamy również do organizacji poprawin nawet jeżeli wesele było gdzie indziej i tak się nie obrazimy. Zapraszamy do naszej pięknej wioski Łajski niedaleko Warszawy. Łajski ulica Polna 11.

Zapraszamy serdecznie.